مارماريس شهري است در جنوب غربي ترکيه ، در مجاورت درياي مديترانه و کوههاي پوشيده از درختان سبز . مارماريس ، بسيار زيبا ، ديدني و متفاوت با ديگر شهر هاي توريستي ترکيه است و کما کان جزء مسيرهاي توريستي کمتر شناخته شده براي ايرانيان محسوب ميشود اما همواره جزء مقاصد توريستي قديمي ترکيه بوده است .

مارماريس شهري است در جنوب غربي ترکيه ، در مجاورت درياي مديترانه و کوههاي پوشيده از درختان سبز . مارماريس ، بسيار زيبا ، ديدني و متفاوت با ديگر شهر هاي توريستي ترکيه است و کما کان جزء مسيرهاي توريستي کمتر شناخته شده براي ايرانيان محسوب ميشود اما همواره جزء مقاصد توريستي قديمي ترکيه بوده است . اکثر توريست هاي اين شهر از کشورهاي اروپايي به خصوص انگلستان و اسکاتلند هستند . به گفته شرکتهاي کارگزار توريستي جمعيت ثابت مارماريس کمتر از 40000 نفر ميباشد که اين رقم در فصول سفر به سيصد تا چهارصد هزار نفر ميرسد . قدمت اين شهر به شش قرن قبل از ميلاد مسيح بازمي‌گردد و در زمره شهرهايي است که بيشترين بازديدکنندگان ترکيه را به خود جذب مي‌کند . گياهان گرمسيري ، نوار ساحلي با صخره‌هايي بزرگ ، غارهاي زيبا و آب زلال و فيروزه‌اي از دلايل جذب گردشگران بيشتر مي‌باشند . اين شهر يکي از مهمترين مراکز تجمع کشتي‌ها در ترکيه و همچنين مرکزي براي مسابقات اتومبيل‌راني است .

 

جاذبه هاي مارماريس :

 

  • مارماريس شبهاي بسيار زيبا و زنده اي دارد و در خيابان اصلي مارماريس و خط ساحلي(بندرگاه) آن ميتوان توريست هاي بي شماري را حال گشت و گذار مشاهده نمود . اين حالت را شايد در اندازه کوچکتري در بدروم ببينيد .
  • در مارماريس تمامي هتل ها در شهر و يا در فاصله نزديکي از آن قرار گرفته اند و دورترين هتل با مرکز شهر (ميدان آتا ترک) کمتر از 8 کيلومتر فاصله دارد .
  • تمامي هتلهاي ساحلي مارماريس توسط پياده رويي بسيار طولاني (با مسافت تقريبي 8 کيلومتر) به همديگر متصل هستند و اين شکل از ارتباط فقط در هتل هاي مارماريس ديده مي شود .
  • مشابه طبيعت سرسبز و زيباي مارماريس کمتر در ديگر شهر هاي توريستي و معروف ترکيه ديده مي شود.
  • در ميان شهرهاي توريستي و ساحلي ترکيه ، دسترسي به مراکز خريد مارماريس آسانتر است و همگي در مرکز شهر (اطراف ميدان آتا ترک) قرار گرفته اند ، معروفترين بازار آن "کاپاله چارشي" يا همان بازار سرپوشيده است . شايد در شهر کوش آداسي مرکز خريد سکه (Sokke) از نظر خريد و قيمت بسيار بهتر باشد اما دسترسي به آن سخت و طولاني و پر هزينه خواهد بود ، در بدروم نيز مراکز خريد بسيار کوچک و انگشت شمار هستند . مراکز خريد آنتاليا بسيار بيشتر و بهتر هستند اما دسترسي به آنها به دليل اينکه هتل ها معمولا خارج از آنتاليا هستند بسيار سخت و پر هزينه است .
 

در مارماريس نيز مانند ديگر شهر هاي توريستي ترکيه تورهاي تفريحي داخلي بسيار متنوعي برگزار ميشوند که تعدادي جذاب تر و مفرح تر از بقيه هستند. تورهايي که توسط تيم سايت تجربه شده اند و به شما توصيه ميشوند به شرح زير ميباشند :

  • تور جيپ سافاري :
  • تور پارک آبي :
  • تور کشتي و جزاير اطراف مارماريس :
 

1 - تور جيپ سافاري :

اين تور در جنگلهاي اطراف مارماريس برگزار ميشود و از مناطق مختلف و زيباي اطراف مارماريس عبور مکيند و جزء مفرح ترين تورهاي داخلي مارماريس است .

 

2 - تور پارک آبي :

پارک آبي آکوا دريم مارماريس در مقايسه با پارک هاي آبي کوش آداسي و بدروم حرف زيادي براي گفتن ندارد اما به دليل مکان بسيار خاص و چشم انداز فوق العاده زيبايي که داراست آنرا به شما توصيه ميکنيم . مارماريس داراي 2 پارک آبي است، پارک آبي آکوا دريم و پارک آبي آتلانتيس که توصيه ما به شما پارک آبي آکوا دريم مي باشد .

 

3 - تور کشتي و جزاير اطراف مارماريس :

اين تور نير در نوع خود بسيار جالب و قابل توجه ميباشد و تجربه اي منحصر بفرد از زيبايي ها و جذابيتهاي اطراف مارماريس را به همراه خود داراست که حضور درآن را به تمامي دوستداران طبيعت و دريا توصيه ميکنيم .