فرودگاه آلاسکا
 

این فرودگاه که در آلاسکا و نزدیک به قطب شمال قرار دارد دارای باند پروازی احاطه‌ شده توسط آب است. علاوه بر این آب و هوای منطقه کاملا غیرقابل پیش‌بینی بوده و خطر دیگری که هواپیماها را تهدید می‌کند، امکان انتقال سنگ‌ها به وسیله آب باران به داخل باند است. دسته‌های بزرگ پرندگان که در این منطقه زندگی می‌کنند همواره خطری بالقوه برای هواپیما‌ها محسوب می‌شوند و کنار همه این موارد بادهای شدید و دائمی منطقه را اضافه کنید تا به دلیل قرار داشتن این فرودگاه در چهارمین رتبه فرودگاه‌های پر خطر دنیا پی‌ببرید.نکته جالب در مورد این فرودگاه این است که کسی نمی‌داند چرا با توجه به این ویژگی‌های طبیعی و مشکلات فنی در این محل فرودگاه ساخته شده است و به چه دلیل هنوز از این فرودگاه استفاده می‌شود.

 
فرودگاه بارا
 

. در نزدیکی ساحل غربی اسکاتلند Hebride فرودگاه بارا قرار دارد ، بله ، درست حدس زده اید ، باند فرود همان ساحل دریاست که برای پرواز و فرود . آن هم تنها برای پروازهایی که در روز صورت میگیرد ، استفاده میشود

copalis
 

در ایالت واشنگتن  یکی دیگر از باندهای فرود ساحلی مربوط به فرودگاه دولتی Copalis در ساحل غربیCopalis ایالت متحده است . این باند بین دلتای رودخانه ی و حصار صخره ای قرار گرفته است 

Courchevel
 

باند فرود کوهستانی در فرودگاه Courchevel فرانسه تنها 545 متر درازا دارد! طول کم، شیب 18.5 درجه‌ی و پرتگاهی که در پایان باند فرود قرار گرفته دهشتناکی آن را تمام و کمال می‌کند.

Toncontín
 

فرودگاه بین‌المللی Toncontín در هندوراس، در بین مناطق کوهستانی قرار گرفته و دارای باند فرود بسیار کوتاهی است.

 
Tenzing-Hillary
 

فرودگاه تنژینگ-هیلاری (Tenzing-Hillary) در کشور نپال در ارتفاع 2860 متری از سطح دریا قرار دارد و درازای باند فرود آن تنها چند صد متر است.

Svalbard
 

فرودگاه اسوالبارد (Svalbard) نروژ در سال 1975 بر روی سطح منجمد شده‌ی زمین یا همان پرمافراست ساخته شده است. آسفالت‌کاری پی در پی آن را به یکی از سخت‌ترین باندهای فرود جهان بدل کرده است.

Quito
 

تراکم بالای جمعیت، باند فرود تنگ، آتشفشان‌های فعال و آب و هوای مه آلود فرودگاه کوئیتو (Quito) اکوادور که در ارتفاع بالایی از سطح زمین قرار داده را یکی از ترسناک‌ترین فرودگاه‌های جهان کرده است. این باند که مهم‌ترین فرودگاه کشور اکوادور به شمار می‌رود قرار است به زودی به بیست کیلومتری شمال شهر منتقل شود.

 
فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیانا
 

به دلیل باند کوتاه 2300 متری فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیانا در جزیره‌ی سنت مارتین، هواپیماهای غول‌پیکر مسافربری تا نزدیکی سطح ساحل پایین می‌آیند، گویی که هر لحظه ممکن است بر سر گردشگرانی که مشغول آبتنی و حمام آفتاب هستند، بنشینند!

Pegasus
 

باند فرود برفی و یخ‌زده‌ی دریای منجمد، قطب جنوب در دورافتاده‌ترین نقطه‌ی جنوبی زمین واقع شده است. جالب اینکه این فرودگاه در تمام طول سال باز است و هواپیماهای متعددی محموله و محققان بسیاری را به این نقطه‌ از زمین انتقال می‌دهند.

Paro
 

فرودگاه بین‌المللی پارو (Paro) در کشور بوتان در ارتفاع 2236 متری از سطح دریا قرار دارد که دورتادورش را قله‌های بیش از 5000 متر هیمالیا فراگرفته‌اند. جالب اینکه این فرودگاه در شب یا هوای مه آلود قادر به ارائه خدمات نیست.

Narsarsuaq
 

فرودگاه Narsarsuaq در گرینلند آنچنان شرایط آب و هوایی بسیار سخت و بادهای مهار ناشدنی دارد که بسیاری از خلبانان توان رام کردن پرنده‌ی خود را ندارند. این فرودگاه سردسیری که در میانه‌ی آبدره‌های گرینلند واقع شده تنها در نور روز قادر به ارائه خدمات پروازی است.

 
Gibraltar
 

فرودگاه Gibraltar یکی از جالب‌ترین موارد این فهرست است که در دل شهر قرار گرفته است. از این گذشته درازای این باند تنها 1800 متر است که در نوع خود بسیار کوتاه است. این باند با خیابان اصلی وینستون چرچیل که یکی از شلوغ‌ترین معابر شهری است تقاطع هم سطح دارد! به همین خاطر هر بار که هواپیمایی فرود می‌آید یا پرواز می‌کند، این خیابان بسته می‌شود.

فرودگاه مادگین
 

باند فرود ماتکین ، لسوتو : این فرودگاه در لبه دهلیز یا راهرویی کوهستانی به طول 2030 متر قرار گرفته است . فرودگاهی با باند فرود پر دردسر برای خلبانان که به گفته خلبانان ، امتداد واقعی این باند 399 متر است ، زیرا هواپیماها برای پرواز و سرعت گیری مجبور به طی مسیری سربالایی به مسافت 609 متر هستند . مسافران در اینجا با یگ سقوط احتمالی از ارتفاع فضای کافی برای برخاستن از روی زمین در اختیار ندارند . در نتیجه آنها از روی صخره به پایین می پرند و عملیات برخاستن از روی زمین را در حین سقوط انجام می دهند !

 
Madeira
 

در بین صخره و پرتگاه جزیره‌ای که متعلق به کشور پرتغال‌ است و در اقیانوس اطلس قرار دارد، یکی دیگر از باندهای فرود ترسناک دنیا در فرودگاه مادریا (Madeira) قرار دارد.

Kansai
 

فرودگاه بین‌المللی کانسای (Kansai) در اوزاکای ژاپن در دل آب شناور است و هر زمان که خلبانی هواپیمای خود را در این باند به زمین می‌نشاند، گویی که بر روی آب فرود می‌آید!

Congonhas
 

در سائوپائولو برزیل برای هر خلبانی نزدیک شدن به Congonhas پر چالش و دشوار است.

ChobuCentair
 

در شهر توکونامو ژاپن در دل آب دریا فرودگاه بین المللی Chobu Centair   واقع شده است.

 
Kai Tak

 

فرودگاه بین‌المللی کای تاک (Kai Tak) به خاطر سطح پایین پرواز هواپیماها بر فراز شهر هنگ‌کنگ، هفتاد و سه سالی مسافران و خدمه پرواز را به حد مرگ ترساند تا اینکه بالاخره در سال 1998 بسته شد.