شایان ذکر است مطالب درج شده در این قسمت از سایت اینترنتی شرکت هواپیمایی ماهان بر گرفته شده و کلیه حقوق مطالب برای شرکت هواپیمایی ماهان محفوظ می باشد.این مطالب صرفا جهت آگاهی بیشتر مسافران می باشد.

 

 
اطلاعات پرواز
 
 

اطلاعات مفید در هنگام پرواز

 • اطلاعات کلی راجع به مسیر پرواز , شماره پرواز ،مدت زمان احتمالی پرواز با شرکت هوایی ماهان , شماره تلفن هتل و سرپرست گروه را, نزد خود داشته باشید و از همراه داشتن پاسپورت معتبر و در صورت لزوم ویزا و کلیه مدارک مرتبط با سفرخود اطمینان حاصل نمایید .
 • به دلیل شباهت بعضی چمدانها بهتر است خودتان یک نشان و علامت روی آن نصب کنید یا مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی،شماره تلفن و آدرس خود را نوشته و در چمدان قرار دهید.
 • در صورت داشتن بیماری خاص سوابق پزشکی خود را همراه داشته و به پرسنل هواپیمایی ماهان در زمان خرید بلیط و قبل از سوار شدن به هواپیما اطلاع دهید .
 • سعی کنید زودتر به قسمت کانتر پذیرش شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه مراجعه کنید تا در صورت هرگونه مشکل احتمالی زمان کافی برای حل آن داشته باشید و پرواز را از دست ندهید.
 • جهت پروازهای داخلی با شرکت هواپیمایی ماهان میبایست حداقل 2 ساعت قبل از پرواز و جهت پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.
 • کانتر پذیرش مسافر شرکت هواپیمایی ماهان در پروازهای داخلی 30 دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای خارجی 60 دقیقه قبل از پرواز بسته می شود (بدیهی است شرکت هواپیمایی ماهان هیچ گونه مسئولیتی در قبال پذیرش مسافرین ای که بعد از زمان های فوق به کانتر مراجعه کنند نخواهد داشت).
 • هنگام حضور در فرودگاه در صورت هر گونه پرسش احتمالی ترجیحا" از کارمندان شرکت هواپیمایی ماهان اطلاعات کسب کنید.
 • هنگام حضور در سالن انتظار به بلندگوی اعلام فرودگاه توجه کنید،چون ممکن است به دلایل گوناگون اعم از مشکلات جامه دان ،اداره گذرنامه ,دریافت فیش و حتی بررسی مجدد مدارک و غیره اسم یا اطلاعات مربوط به شما یا پرواز شما اعلام گردد.
 • در هنگام ورود و خروج از هر کشور در پروازهای خارجی به مهر ورود و خروج و تاریخ درج آنها در گذرنامه دقت کرده و در صورت وجود اشکال سریعا" موضوع را پیگیری کنید.

داروهای ممنوعه در امارات

به اطلاع مسافران محترم هواپیمایی ماهان مي‌‌رساند، حمل و مصرف برخي داروهاي مسكن رايج در ايران بر‌‌‌‌‌اساس مقررات گمركي و انتظامي امارات عربي متحده، استفاده از مواد مخدر تلقي مي‌شود بنابراين يافتن چنين داروي‌هايي نزد مسافرين ايراني به هنگام ورود به امارات نقض قوانين اين كشور محسوب شده و داراي پيگردهاي قضايي مي‌‌باشد.لذا خواهشمند است توصيه‌هاي زير را بجهت اجتناب از بروزهر گونه مشکلی رعايت نمایید:

 • تا حد امكان از همراه داشتن هرگونه داروی آرامبخش , مسکن و خواب‌آور اعم از قرص‌، ‌شربت و آمپول به هنگام ورود به امارات پرهيز نمائيد.
 • کساني كه به دلايل پزشكي(نه بر اساس خود درما نی )مجبور به استفاده از اين قبیل داروها هستند، باید نسخه پزشك معالج را قبل از ورود به امارات، به زبان عربي ترجمه و به تاييد وزارت بهداشت ‌‌، قوه‌قضائيه، وزارت امور خارجه ايران و سفارت امارات عربي متحده در تهران رسانده و مدارك تاييد شده را جهت ارائه به ماموران گمركي و انتظامي امارات در بدو ورود در فرودگاه ارائه نمايند.
 • با توجه به فرآيند طولاني تاييد مدارك پزشكي توصيه مي‌‌شود، در صورت عدم امکان تاییدیه ، بجاي حمل داروهاي ضروري ممنوعه مورد نياز، صرفا با داشتن خلاصه‌اي از سوابق پزشكي خود به درمانگاه هلال احمر جمهوري اسلامي ايران در دبي جهت تهيه آنها مراجعه نمايند.
 • افرادي كه اقدام به تاييد نسخه‌هاي پزشكي خود در ايران ‌نموده و داروهاي مورد نيازشان را به همراه دارند در صورت بروز هرگونه مشكلي در فرودگاه‌هاي دبي و شارجه مي‌توانند بلافاصله با سر كنسولگري جمهوري اسلامي ايران جهت رسيدگي به مشكل خود تماس حاصل نمايند.

لیست داروهای ممنوعه در امارات عربی متحده:

متادون ,دكسترومتورفان,فنوباربيتال,آلپرازولام,كلونازپام فنتانيل باربيتالها ديفنوكسيلات كلوبازام, ديازپام, مورفين آمفتامين‌ها متيل فنيديت استازولام فلورازپام پتيدين مپروبامات اتينامات لورازپام ميدازولام كدئين پنتازوسين زين (قرص) اكزازپام تمازپام دكسپين (كپسول) دكسترومتورفان پي (شربت) آرتين تري هگزوفنيديل فلوفنازين (قرص) كتامين (آمپول) كلرپرومازين (آمپول) دكسترومتورفان (قرص) اكزازپام (قرص) فلوفنازين (آمپول) ليتيوم كربنات (قرص) كلرپرومازين (قرص) ديازپام (آمپول) فلووكسامين (قرص) هالوپريدول (قطره) لورازپام (قرص) كليدينيم سي (قرص) ديازپام (قرص) فلوكستين (قرص) هالوپريدول (قرص) مپروبامات (قرص) كلوميپرامين (قرص) ديفنوكسيلات (قرص) فلوكستين (كپسول) هالوپريدول (آمپول) متوكاربامول (آمپول) كلونازپام (قرص) اوربيافين آرتين تري هگزوفنيديل هيدروكسي زين (شربت) متوكاربامول (قرص) استامينوفن كدئينه كلوديازپوكسايد ايمي پرامين (قرص) ترامادول (قرص) فنوباربيتال (آمپول) آمانتادين (كپسول) آلپرازولام (قرص) ميدازولام (آمپول) ترامادول (آمپول) فني تونين كمپاند آسپرين كدئينه (قرص) آمي تريپتيلين (قرص) فنوباربيتال (شربت) تري فلوپرازين (آمپول) پريميدون (قرص) باكلوفن (قرص) آتراكوريم (آمپول) فنوباربيتال (قرص) تري فلوپرازين (قرص) پروپوفول (آمپول) بي پريدين (قرص) بي پريدين (آمپول) ايمي پرامين (قرص) تري هگزيفنيديل (قرص) رميرون (قرص) استامينوفن كدئينه نورتريپتيلين (قرص) ميدازولام (آمپول) تريميپرامين (قطره) تيوپنتال (آمپول)