پیــــــــــــــست اســـــــکی بـاکـــوری یـــــانــــی :

باکوری یانی منطقه ای است بسیار زیبا پوشیده از درختهای صنوبر نزدیک شهر بورجومی است ، این منطقه زیبا بواسطه ارتفاع بالا از سطح دریا و شیبهای متنوع اهمیت زیادی برای اسکی بازان و علاقه مندان این رشته ورزشی دارد . ارتفاع این منطقه از سطح دریا 1700 متر است. اطراف این منطقه پوشیده از جنگل های زیبا میباشد که عمدتان از درختان صنوبر پوشیده شده ، این پیست در 37 کیلومتری شهر بورجومی واقع گردیده . منطقه مورد نظر اسکی که از امکانات بسیار زیادی برخوردار است منطقه ایست به نام کوه تا که ارتفاع این منطقه 2200 متر از سطح دریا است . آب و هوای این منطقه قاره ای و به واسطه نزدیک بودن به دریای سیاه رطوبت نسبتا بالاست . این منطقه زمستانهای سرد همراه با بارش برف زیاد وجود دارد . و تابستانهای طولانی و گرم دارد . بارش سالنه برف 734 میلی متر است . عمق متوسط برف 64 سانتی متر میباشد . اسکی و اکیت رو یخ و اسنو برد ورزشهایی هستند که برای مندان بسیار محلی مناسب به حساب میآید علاقه باکوری یانی یکی از جذاب ترین سایتهای پرواز دز اروپا است . ارتفاع این محیط شرایط بسیار مطللوبی را برای چتر بازان فراهم نموده است سنو مبلس ( ماشین جت برفی ) ماشین برفی که در تمام منطقه جهت تفریح ، شکار ، تپه پیمایی ، ماجرا جویی ، ماهیگیری ، و..... قابل دسترسی و اجاره است با قیمتهایی باور نکردنی

پیــــــــــــــست اســـــــکی بـاکـــوری یـــــانــــی
 
موزه استالين

موزه استالين :

اين موزه در شهر گوري زادگاه استالين واقع شده است و شامل عكس ها مكاتبات و اسناد مربوط به آن دوران ، خانه زادگاه و زندگي تا 4 سالگيش و قطار مخصوص وي مي باشد . بازديد از اين موزه شما را با بخشي از تاريخ قرن بيستم آشنا مي كند. اين شهر داراي قلعه چشمه و كليساي قديمي مي باشد.شهر سنگي اوپليستيخه: اين شهربزرگترين شهر سنگي دنيا مي باشد كه در اصل تحت الفظي به معني معبد خدايان است. مهمترين آثار باقي مانده از دين پيكانيزم در اين محوطه باستاني وجود دارد و قديميترين سد ، داروخانه ، بازار، امفي ﺗﺌﺎتر ،كليساي قديمي معروف به سن جورجي، معابد، زندان، سياه چال و كارگاه شراب سازي و داروخانه و پا وصد ها اثر باستاني ديدني در آغوش طبيعت بي نظير يكي از مهمترين مكانهاي ديدني بين دو شهر تفليس و باتومي در نزديكي تفليس مي باشد.

 

كليساي جواري :

اين كليساي بي همتا بر فراز تپه اي در نزديكي شهر متسختي واقع شده كه هم بخاطر قداستش وهم طبيعت بي نظيرش محل عقد اكثر عروس و داماد هاي گرجي مي باشد در اغلب مواقع هنگام گشت توريست ها با صحنه هاي زيبايي از جشن ازدواج آنها مواجه ميگردند.

 
كليساي مسختا

كليساي مسختا :

يكي از زيبا ترين و قديميترين كليساهاي گرجستان است كه پادشاه دست سازنده آنرا قطع نموده تا همانند آنرا نسازد.از ديگر آثار ارزشمند داخل اين كليسا نقاشي تصويري از عيسي مسيحوجود دارد كه هم چشمانش باز است هم بسته !

 

درياچه لاك پشت ها :

اين در ياچه در يكي از پارك هاي تفليس واقع شده كه ميتوان با تله كابين از آن ها ديدن كرد داراي امكانات قايق سواري ماهيگيري و شنا و .... .

درياچه لاك پشت ها