سرزمین تزار‌ها و استالین با استفاده از بازمانده‌ های تاریخ و فرهنگ غنی گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.
 

بهترین زمان سفر به روسیه :

مردادماه و اوایل شهریورماه گرم ‌ترین فصول روسیه هستند . زمستان‌های روسیه طاقت فرسا و به شدت سرد است به طوری که در مسکو هوا به  50 -  یا  60 -  درجه سانتی گراد می ‌رسد ولی باز هم در این فصل علاقه‌مندان به گردشگری برای لذت از برف و سرما دل را به دریا می ‌زنند و در رستوران‌ها و کافی شاپ‌ های مسکو و اطراف به تماشای بارش برف و لذت از میهمانی‌ های روس‌ها می ‌پردازند . فصل بهار خیلی انتخاب مناسبی برای سفر به روسیه نیست چرا که در این فصل برف‌ ها شروع به آب شدن می‌ کنند و مشکلات فراوانی برای رفت و آمد در خیابان‌ ها ایجاد می‌ کنند . هوای روسیه خشک است به همین دلیل حتی در مناطق شمالی نزدیک به سیبری در تابستان دمای هوا به 20 درجه سانتی‌ گراد نیز می‌ رسد. در مسکو و سنت پیترزبورگ دما در تابستان بین  20 تا 30  درجه سانتی گراد در تغییر است .

 
بهترین زمان سفر به روسیه

دریاچه ی بایکال :

این دریاچه، عمیق ترین دریاچه ی جهان است ، که در شرق سیبری واقع شده است . با زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین ، این دریاچه 1500متر عمق دارد . دره ها ی آب فشان : صدها آب فشان که بخار و آب از آن خارج می شود در این منطقه که نام آن کامچاتکا است قرار گرفته اند . این محل در آثار میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است .

 

اثر تاریخی مادر میهن :

این مجسمه عظیم و یادبود گرانبها به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است . این مجسمه با 85 متر ارتفاع دو برابر مجسمه آزادی در آمریکا بوده و در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلند ترین مجسمه تاریخی ثبت شده است ، این زن نماد کشور روسیه است . کاخ پیترهوف : این کاخ توسط پیتر اول در اوایل قرن 17 میلادی در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شده است . این بنا بیشترین آمار جذب توریست در روسیه را دارد .

اثر تاریخی مادر میهن
 
کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل :

کلیسای جامع سن باسیل واقع در میدان سرخ بی شک بنایی بی همتاست . هشت کلیسا با گنبد های افسانه ای و رنگارنگ ، دور تا دور کلیسای چادری شکل مرکزی حلقه زده اند .

 

کاخ کرملین مسکو :

یک قلعه تاریخی است که به صورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و ( از جنوب ) بر رودخانه مسکوا، )از شرق ) بر میدان سرخ و ( از غرب ) به باغ الکساندر مشرف است . بنای این کاخ در سال ۱۴۸۷ به پایان رسید . نام مشهور این کاخ کرملین است ( که به زبان روسی به معنای دژ می‌باشد ).

کاخ کرملین مسکو
 
قطب های جمهوری کومی

قطب های جمهوری کومی :

هیچ کس از تاریخ دقیق ساخت یا آفریده شدن این بناهای عجیب اطلاعی در دست ندارد . البته دانشمندان معتقدند تنها دست توانای خداوند می تواند چنین اثری را بر جای گذارد . بلند ترین این صخره ها 42متر ارتفاع دارد و دانشمندان می گویند قدمت آنها به 200میلیون سال پیش باز می گردد .

 

کوههای البروس :

بلندترین نقطه ی روسیه این کوهها هستند ، حتی برخی معتقدند بلند ترین نقطه ی اروپا نیز کوههای البروس است . بسیاری از توریست ها برای اسکی و اسنوبرد هرساله به این کوهها می آیند . ارتفاع کوه البروس 5600 متر برآورد شده است .

کوههای البروس