امروزه جاذبه های گردشگری در آسیا تعداد قابل توجهی از گرشگران را به خود جذب کرده است . جمهوری خلق چین که با نام کشور چین در جهان شناخته شده است با بیشترین جمعیتی که به نام خود ثبت کرده است در طی دهه های گذشته پیشرفت زیادی در زمینه صنعت توریست داشته است . علاوه بر جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی زیادی که در این کشور هست ، آسان کردن شرایط برای سفر گردشگران به این کشور نیز از دلایل دیگر پیشرفت این کشور در زمینه گردشگری است . قوانین مهاجرت نیز در این کشور نسبت به سال گذشته از انعطاف بیشتری برخوردار شده است بنابراین مردم بیشتری می توانند به این کشور سفر کنند .
 

دیوار چین :

این دیوار در اصل در قرن 5 قبل میلاد مسیح به عنوان یک دیوار دفاعی و محافظت منطقه از حمله کشورهای شمالی ساخته شده است و در تاریخ به عنوان یک واقعه ارزشمند و مهم به ثبت رسیده است . همچنین این اثر تنها ساخته دست بشر است که از کره ماه نیز قابل رویت است . اگر به چین سفر کردید دیدن این دیوار را که به طول 8851،1 کیلومتر است را فراموش نکنید .

پارک ملي دلتاي آيدين (بيوک مندرس)
 
کوه تای

کوه تای :

کوه تای که به عنوان چشم انداز جهان در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است در میان چینی ها از مقدس ترین کوه ها محسوب می شود . این کوه در جنوب استان جینیان و شمال شهر تیان واقع شده است . مسیر ارتباطی برای رسیدن به این کوه آسان است .

 

شهر ممنوعه :

اگر زمانی فرا رسد که در چین باشید نمی توانید از دیدن شهر ممنوعه که در پکن واقع شده است خود را محروم کنید . این شهر محل حکمرانی پادشاهان چندین دوره در چین بوده است . از سلسله ( مینگ ) تا ( کینگ ) در این مکان بر چین حکمرانی کرده اند . طرز ساخته شدن دیواره ها و دروازه های این شهر به شما ثابت می کند که معمار این شهر چگونه با ظرافت تمام به مسائل دفاعی که سالیان سال از فنون چینی ها در دفاع از کشورشان محسوب می شده توجه داشته است .

 
کاخ پوتالا

کاخ پوتالا :

این کاخ در منطقه خودگردان تبت در لهسا واقع شده است . کاخ پوتالا نیز در تاریخ چین از اهمیت بسیاری برخوردار است . نام این کاخ از کوه های پوتالا در این منطقه گرفته شده است . تا مدتی محل اقامت ( دالایی لاما ) در ابتدای قرن 14 ام بوده تا زمانی که ( دالایی لاما ) تصمیم می گیرد از آن جا به هند بگریزد . در حال حاضر دولت چین این کاخ را تبدیل به موزه کرده است .

 

کاخ تابستانی قدیمی :

کاخ تابستانی قدیمی و یا باغ پادشاهی در چین به عنوان یک اثر هنری شناخته شده است . این کاخ که از آثار باستانی و معماری بسیار زیبا در این کشور محسوب می شود ، انصافا هم بسیار زیبا است . این اثر طی حمله انگلیس و فرانسه به این کشور تا حدود زیادی تخریب شده است . کاخ تابستانی در سایت رسمی یونسکو ( UNESCOWORLD Heritage Center ) به ثبت رسیده است .

کاخ تابستانی قدیمی
 
پارک ملی لوسان در کوه های لو

پارک ملی لوسان در کوه های لو :

این پارک زیبا ملی در استان جینگزی در کوه های لو واقع شده است . این کوه و مناظر آن از دیدنی ترین مکان ها در این کشور محسوب می شود . این مکان دیدنی تنها در میان توریست های خارجی محبوبیت ندارد ، بلکه مورد توجه خاص گردشگران داخلی نیز هست .

 

استراحتگاه کوه چنگ دی :

این استراحتگاه که در شهر چنگ دی واقع شده است ادعا می شود که یکی از بزرگترین اقامتگاه های ( امپراطوری های ) هستند . این اقامتگاه کوهستانی با اشراف به چشم انداز های متنوع و زیبای این منطقه ، بیش از 9 دهه ساخت آن به طول انجامیده است . اهالی کشور چین این اقامتگاه را از دیدنی ترین و ستودنی ترین مناطق توریستی خود می شناسند .

استراحتگاه کوه چنگ دی
 
سد سه دره چین

سد سه دره چین :

این سد بزرگ بر سر رودخانه یانگ تسه واقع شده است . از این سد می توان شاهد طبیعت زیبا و بی نظیری بود . جاذبه و زیبایی مناظر این شد مشهور دنیا حتی از تصاویر آن نیز معلوم است و مطمئنا برای کسی که این شانس را داشته باشد که از این منطقه دیدن کند ، نباید تماشای مناظر سد سه دره چین را از دست بدهد .

 

معبد و آرامگاه کنفسیوس :

این معبد درQufu ( چوفو ) ، بزرگترین و قدیمی ترین معبد کونفسیوس در دنیا محسوب می شود . قدمت این معبد به لحاظ تاریخی به سلسله زئو باز می گردد . معماری این بنا واقعا اعجاب آور است .

معبد و آرامگاه کنفسیوس
 
معبد آسمان

معبد آسمان :

این معبد زیبا در پکن واقع شده است . این معبد محل برگزاری مراسم مذهبی خانواده سلطنتی سلسله مینگ و کینگ در گذشته بوده است . در حال حاضر مردم برای دعا به جهت داشتن محصول خوب و سال خوب به این معبد مراجعه می کنند .