برازیلیا ، پایتخت کشور برزیل و مقر دولتی آن است . این شهر در سال 1960 به عنوان یک پایتخت جدید برای این کشور بنا نها شد . طرح و توسعه آن در سال 1956 توسط لوسیو کوستا و اسکار نیمیر انجام شد تا پایتخت کشور از ریو دو ژانیرو به برازیلیا منتقل شود .
 

کرکووادو ( Corcovado ) :

کرکووادو ( Corcovado ) در ریودوژانیرو را فراموش نکنید . مجسمه معروف حضرت مسیح (ع) که 38 متر و 635 تن وزن دارد در ارتفاعات کرکووادو قرار دارد . بزرگترین مجسمه آرت دکوی جهان به ارتفاع ۳۹.۶ متر که شامل یک پایه ۹.۵ متریست و در قله ۷۰۰ متری کوه کورکووادو قرار گرفته است . این مجسمه که نمادی از مسیحیت و صلح است و به سمبل ریو و برزیل تبدیل شده بین سال های ۱۹۲۲ و ۱۹۳۱ از بتن آرمه و سنگ صابون ساخته شده است . در ژانویه سال ۲۰۰۷ مجسمه مسیح رهایی بخش بعنوان یکی از عجایب جدید هفت گانه شناخته شد.

کرکووادو ( Corcovado )پ
 
ساحل ایپانما ( Ipanema ) و کوهستان کله قند ( SugarLoaf Mountain )

ساحل ایپانما ( Ipanema ) و کوهستان کله قند ( SugarLoaf Mountain ) :

ساحل ایپانما ( Ipanema ) در ریو نیز یکی دیکر از جاذبه‌های ریو است . سری به ساحل کاپوکوبانا ( Copacobana ) نیز بزنید . کوهستان کله قند ( SugarLoaf Mountain ) قله‌ای به شکل کله قند است که رفت و آمد به آن توسط تله کابین صورت می‌گیرد و نمای بسیار زیبایی از ارتفاعات کوه و ساحل را به شما می‌دهد .

 

آبشارهای ایگواچو :

یکی از زیباترین نماهای طبیعی برزیل واقع در پارانا ( Paraná ) است .  این آبشار‌ها در حقیقت بین آرژانتین و برزیل تقسیم شده‌اند . از برزیل نمایی زیبا و از آرژانتین نمایی نزدیک را خواهید دید .

آبشارهای ایگواچو
 
سواحل ریوپ

سواحل ریو :

سواحل ریو با آب های اقیانوسی - خلیجی و شن های نرم و زیبای خود و البته آفتاب دلنواز ، سالانه هزاران توریست را به خود جذب می کنند . از جمله این سواحل میتوان به ساحل راموس ، فلامنگو ، بوتافوگو ، یورکا ، ورملا، لیم، کوپاکابانا، آرپودور ، ایپانما ، لبلون ، سائو کونرائو، بارا دی تیجوکا و غیره اشاره کرد . در این سواحل هم میتوانید شنا کنید و هم از ورزش های آبی مختلف لذت ببرید .

 

موزه چاکارا دو سیو :

این موزه محل زندگی هنرمند مشهور صنعتی ، ریموند اوتونی دی کاسترو میسا می باشد . در این موزه محبوب، مجموعه ای از هنرهای مدرن هنرمندان مختلفی همچون لیجیا کلارک و پورتیناری خودنمایی می کنند . این موزه همچنین صنایع دستی برزیلی مربوط به قرن هفدهم و هجدهم را در خود جای داده است . در کنار این موزه پارکی به نام رویناس قرار دارد که ویرانه های خانه ای متعلق به لاریندا سانتوس لوبوی برزیلی را در خود جای داده .

موزه چاکارا دو سیو
 

صفحات مرتبط