شهر پاریس در کشور فرانسه دارای ۳۰ میلیون بازدید کننده در سال و همچنین دارای مقام اول در میان شهرهای دنیا از نظر تعداد تورسیت در سال می‌ باشد . پاریس دارای المان‌های شهری مشهور از دوران‌ های متفاوت است . مانند تاق پیروزی ( پاریس ) , برج ایفل و در دوران کلاسیک جدید ، بارون هاوسمن شهردار پاریس بولوارها و ساختمان‌ها و سالن اپرا و کنسرت‌های بسیاری را در این شهر بنا کرد . همچنین در عصر مدرن ساختمان‌ها و مکان‌های بسیاری در حومه شهر طراحی شدند از جمله دیزنی لند پاریس .
 
قصر ورسای

قصر ورسای :

قصر ورسای در پاریس مکانی است که زیباییش چشم بیننده را خیره می کند. باغ این قصر در جهان بی نظیر است . استخرهایش ، 500 سال پیش به روش های جکوزی امروزه ساخته شده. این ساختمان دارای معماری بسیار جالبی است . یکی از مسائلی که این قصر را از سایر قصرهای آن دوره متمایز می کند این است که به صورت آپارتمانی ساخته شده ، در واقع آپارتمان 4 طبقه ای که دارای اتاق های مجلل و بزرگ است . علاوه بر تزئین زیبای ساختمان باغ آن نیز با فواره های بلند و رقص نور و آب توجه همه بازدید کنند گان را به خود جلب می کند. در محوطه خارج از قصر ساختمان هایی دیده می شود که کلیسای سلطنتی بوده است که روی دیوارها یش نقاشی هایی به سبک گوتیک است .

 

موزه لوور :

این موزه محل نگهداری نزدیک به 6000 تابلوی نقاشی اروپایی است . وجود 1478 تابلوی نقاشی از استادان بزرگ آن را به یکی از ثروتمند ترین مجموعه های آن زمان اروپا تبدیل کرده است .

موزه لوور
 
خیابان شانز لیزه

خیابان شانز لیزه :

این خیابان به خاطر سینماها ، کافه ها ، فروشگاه های ویژه و لوکسش یکی از شناخته شده ترین خیابانهای جهان به شمار میرود و معنی آن ( دشت الیزه ) است ( الیزه یعنی خجسته ) . این بلوار به طول 1910 متر در شمال غربی پاریس قرار گرفته . ( طاق نصرت ) معروف پاریس در انتهای شانزلیزه واقع شده است . شانزلیزه بخشی از محور تاریخی پاریس به شمار می رود .

 

برج ایفل :

نام این برج از نام طراح آن کوستا و ایفل گرفته شده است . برای ساخت این بنا کارگران 18038 تکه آهن را با 5/2 میلیون پیچ به هم متصل کردند . بلندی این برج 300 متر و وزن تقریبی آن 7000 تن می باشد . تا بالا ترین نقطه برج 1665 پله وجود دارد که البته پله های طبقه دوم به بالا ترین نقطه برج به روی بازدید کنندگان بسته است . ساختار این سازه به شکلی است که باز و بدون طبقه های میانی می باشد . یک سمت آن رودخانه سن و سمت دیگر آن ، البته کمی دورتر 2 بنای کم و بیش گنبدی شکل و زرین رنگ دیده می شود این ولید نام دارد و گور ناپلئون آنجاست .

برج ایفل
 
کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام :

در پاریس کمی دورتر از کمپانی والت دیزنی ، یکی از مکان‌ های تاریخی پرطرفدار این شهر است که توانسته رتبه دوم پربازدید ترین مکان‌های گردشگری فرانسه را به خود اختصاص دهد. در سال گذشته حدود ۱۳ میلیون بازدید کننده از این کلیسا دیدن کردند .

 

طاق پیروزی ( Arc de Triomphe ) :

طاق پیروزی در واقع یاد بودی برای سربازهایی است که در طول تاریخ جان خود را در را فرانسه از دست داده اند . طاق پیروزی در سال 1806 میلادی توسط فردی به نام ژان شارگرین طراحی و بنا شده است . ارتفاع این بنا حدود 50 و عرض آن 45 متر است .

طاق پیروزی
 
آرامگاه پانتئون فرانسه

آرامگاه پانتئون :

ساختمان این آرامگاه معماری قدیمی و به سبک معابد یونانی دارد . اندازه این ساختمان با همه بناهای معمولی متفاوت است 110 متر طول و 83 متر عرض دارد . از جمله جاذبه های آن 425 پله ای است که برای رسیدن به بالای هرم گنبدی شکل این بنا وجود دارند. در این آرامگاه، بزرگان علم وسیاست فرانسه همچون امیل زولا ، ویکتورهوگو ، ژان مولن، ماری کوری ، الکساندر دوما و ... به خاک سپرده شده اند .

 

صفحات مرتبط